W lato jeździłaś na rolkach i rowerze. Dzielnie w każdy poniedziałek, wtorek i piątek biegałaś nawet kilka kilometrów! Niestety, wraz ze zmianą pogody Twoja mobilizacja nieco spadła? Każda z nas to zna. Jednak spędzenie całej jesieni pod kocem nie jest dobrym rozwiązanie! Poznaj kilka propozycji na jesienne aktywności, które pomogą Ci utrzymać formę!

jesienne aktywnosci

#1 Spacery

Jeśli nie lubisz biegać przy niskich temperaturach, doskonałym rozwiązaniem na zwiększenie aktywności będą spacery. Pamiętaj, że nie tylko podczas intensywnego biegu spalasz kalorie, ale również podczas spacerowania. Taka aktywność może być również doskonałą okazją do spotkań towarzyskich lub do odwiedzenia ciekawych miejsc.

 

#2 Basen

Sezon na wylegiwanie się na słońcu już dobiegł końca. Mimo to możesz nadal korzystać z uroków sportów wodnych. Godzina pływania to prawie 500 spalonych kalorii!

Jeśli nie jesteś dobrym pływakiem – nic straconego. Na basenie możesz zapisać się na zajęcia z trenerami, jak na przykład aqua aerobik, który jest idealnym treningiem nie obciążającym stawów.

 

#3 Siłownia

Za oknem pada i naprawdę nie masz ochoty spędzać czasu na zewnątrz? To idealna pora, by przenieść się na siłownię! Ale zaraz, zaraz – nie byłaś nigdy na siłowni i uważasz, że nie będziesz umiała ćwiczyć na przyrządach? Bez obaw! Pamiętaj, że na każdej siłowni znajduje się trener, który podczas pierwszej wizyty oprowadzi Cię po obiekcie i zapozna ze wszystkimi przyrządami do ćwiczeń.

Jeśli jednak nadal masz opory, a na słowo „siłownia” w Twojej głowie pojawia się wyobrażenie pełnej sali „karków” podnoszących ciężary – wybierz siłownie dla kobiet. W każdym większym mieście na pewno znajdziesz tego typu obiekt, a może tam będziesz czuć bardziej komfortowo.

 

#4 Zajęcia fitness

Nie przekonałam Cię do siłowni? Wybierz zajęcia fitness! Aerobik, zumba, taniec – wszystko to sprawi, że będziesz dobrze się bawić przy muzyce, a jednocześnie spalisz zbędne kalorie. W damskim gronie na pewno będziesz czuć się komfortowo, a może i nawiążesz nowe znajomości!

 

#5 Łyżwy

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym zaczynają działać lodowiska. Nie próbowałaś nigdy jady na łyżwach? To na pewno świetny czas, by zacząć naukę! Jeśli jeździłaś wcześniej na rolkach, jazda na łyżwach to będzie dla Ciebie pikuś!

Zaczynasz od podstaw? Nie martw się! Możesz jeszcze prześcignąć w swoich umiejętnościach nawet najlepszą koleżankę, która jeździ na łyżwach od lat! Pamiętaj, że trening czyni mistrza :)

Podziel się
Tylko dla Dziewczyn
Poznaj Portal o.b.®, miejsce stworzone specjalnie dla Ciebie i dowiedz się więcej o tym, jak zostać naszą Ambasadorką!

więcej >
Popularne posty
Poznaj vloga Yes!tem Kobietą
Poznaj vloga Jestem Mamą