Większość z nas, kiedy zbliża się okres zaczyna odczuwać dyskomfort spowodowany lekko wzdętym brzuchem. Stając na wadze widzimy trochę więcej kilogramów, a ubrania zaczynają być bardziej opięte. Jest na to jedna skuteczna rada –nie panikuj! Na szczęście to tylko chwilowe :) 

Przed nadejściem miesiączki, z powodu wahań hormonalnych, w organizmie kobiety występuje większa ilość soli (sodu), niż zazwyczaj. Aby zmniejszyć jej stężenie, nasz organizm zaczyna magazynować wodę, a to z kolei powoduje wzrost wagi od 1 do 2 kilogramów. Jak sobie z tym poradzić? Pić więcej wody! Być może zabrzmiało dziwnie i jesteś zaskoczona, ale to naprawdę działa. Kiedy Twój organizm ma za mało wody, zaczyna ją zatrzymywać, bo nie wie kiedy znowu mu ją dostarczysz. To bardzo prosta zależnośćpijąc mniej wody, zwiększasz jej magazynowanie, brzuch jest jeszcze bardziej wzdęty, a Ty tracisz dobry humor, bo wydaje Ci się, że przytyłaś. Dlatego przed okresem i w jego tracie warto dużo pić (wody –nie kawy czy herbaty) oraz ograniczyć spożywanie soli (ona także wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie). Dzięki temu Twoje „okołookresowe” dolegliwości będą dużo mniejsze.

A jeśli chodzi o dyskomfort spowodowany bardziej wystającym i lekko wzdętym brzuchem, możesz go zniwelować zakładając luźniejsze ubrania :) Takie proste, a jakie skuteczne! 

Podziel się
Tylko dla Dziewczyn
Poznaj Portal o.b.®, miejsce stworzone specjalnie dla Ciebie i dowiedz się więcej o tym, jak zostać naszą Ambasadorką!

więcej >
Popularne posty
Poznaj vloga Yes!tem Kobietą
Poznaj vloga Jestem Mamą