Nikogo nie trzeba przekonywać, że higiena to podstawa. Niezależnie od sytuacji :)  Ale kiedy mówimy o okresie, staje się ona jeszcze ważniejsza. Bo właśnie wtedy o nasze ciało powinnyśmy dbać bardziej, niż zwykle. O czym dokładnie należy pamiętać?

 

Zwykła higiena rano i wieczorem, którą stosujemy zazwyczaj, w trakcie miesiączki może nie wystarczyć. Podczas okresu borykamy się bowiem z krwią menstruacyjną, która wypływając na zewnątrz utlenia się i może powodować nieprzyjemny zapach. Dlatego stosowanie tamponów w trakcie miesiączki jest bardziej higieniczne niż zwykłych podpasek. Wchłaniają one krew do wewnątrz, przez co nie utlenia się ona, a my nie czujemy przykrego zapachu. Ważne jest tylko, aby pamiętać o odpowiednio częstej wymienianie tamponów. Jest ona zależna od obfitości krwawienia – tampony najlepiej wymienić w ciągu od 3 do ok. 6 godzin (przynajmniej na początku miesiączki, później może to być co 6-8 godzin).

Okolice intymne to miejsca bardzo wrażliwe, dlatego warto o nie dbać stosując odpowiednie płyny do higieny intymnej. Są one delikatniejsze, mają łagodne dla naszej skóry pH i nie podrażniają jej tak, jak mogą to robić perfumowane i pieniące się mydła. Myjąc się pamiętaj także, aby w okolicach intymnych nie stosować gąbek i myjek – już po pierwszym zastosowaniu są pożywką dla bakterii. Co jeszcze? Wychodząc z domu miej przy sobie chusteczki do higieny intymnej. W publicznych (np. pociągowych, szkolnych) toaletach często brakuje papieru, więc wtedy paczka chusteczek sprawdzi się doskonale. Dobrze także stosować wkładki higieniczne (np. CAREFREE® ). Występują w wersji zapachowej lub bezzapachowej, są miękkie i pomagają utrzymać w czystości Twoją bieliznę. Tak, byś zawsze mogła czuć się świeżo i komfortowo:)

Podziel się
Tylko dla Dziewczyn
Poznaj Portal o.b.®, miejsce stworzone specjalnie dla Ciebie i dowiedz się więcej o tym, jak zostać naszą Ambasadorką!

więcej >
Popularne posty
Poznaj vloga Yes!tem Kobietą
Poznaj vloga Jestem Mamą