Okres i aktywność fizyczna? Jak najbardziej! Najważniejsze to nauczyć się słuchać swojego ciała. Jeżeli czujesz, że godzinny spinning czy biegi terenowe nie stanowią dla Ciebie problemu - wskakuj w strój. Ze względu na nagromadzoną w organizmie wodę, opuchnięcia i bóle brzucha, część dziewczyn rezygnuje jednak ze sportu. Dzisiaj chcielibyśmy wam zaproponować aktywność opartą na technikach rozciągających i rozluźniających. Czas zapanować nad własnym ciałem i umysłem - zapraszamy na jogę! 

 

Joga to ścieżka samorozwoju, której korzenie sięgają III w p.n.e i powstała w Indii. To nie religia, a sposób życia, który umożliwia nam rozwój wewnętrzny. W krajach europejskich popularną jest hatha-joga obejmująca techniki oczyszczania ciała. Jej podstawą są ćwiczenia oddechu (pranayama) oraz ciała (asany, pozycje jogiczne).

 

Asany

 

To ćwiczenia, które mają na celu przywrócić naszemu ciału równowagę. Polegają na przyjmowaniu i utrzymywaniu przez określony czas ustalonych pozycji. W trakcie miesiączki należy dobierać takie asany, które będą miały działanie rozciągające i rozluźniające, a unikać tych, które wymagają napinania mięśni brzucha. 

 

Przykładowe asany i ich działanie

 

Supta virasana - pozycja leżącego wojownika

Pozycja relaksacyjna mocno rozciągająca uda i brzuch.

 

Virabhadrasany III - pozycja wojownika III

Pozycja rozciągająca organy miednicy, łagodzi skurcze, poprawia cyrkulację krwi.

 

Adho mukha virasana - skłon do przodu

Pozycja skutkuje zmniejszeniem skurczy brzucha i zmęczenia.

 

Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jogą poleca się udać na zajęcia z joginem. Będzie on mógł skorygować postawę i pokaże na czym polega kompletny zestaw ćwiczeń. Używając tamponów nie musisz się obawiać, że coś będzie się odznaczać lub wystawać spod obcisłego stroju. Możesz śmiało udać się na zajęcia jogi i korzystać z relaksacyjnych i rozciągających asan.

Podziel się
Tylko dla Dziewczyn
Poznaj Portal o.b.®, miejsce stworzone specjalnie dla Ciebie i dowiedz się więcej o tym, jak zostać naszą Ambasadorką!

więcej >
Popularne posty
Poznaj vloga Yes!tem Kobietą
Poznaj vloga Jestem Mamą